Бензиновий або дизельний двигун?

Дата публікації:

Бензиновий або дизельний двигун?

Який автомобіль краще — дизельний чи бензиновий? Нерідко на цю тему розгортаються цілі дискусії. Дійсно, перше, про що варто задуматися, купуючи машину, — це тип двигуна. На що звернути увагу та про що варто знати заздалегідь? Який агрегат більше підійде для тривалих переїздів, а який — для міста? Питань багато, і ми сьогодні дамо на них відповіді.

Яку машину вибрати: дизель або бензин

В першу чергу варто подумати про те, як ви будете її використовувати. Якщо авто призначається для важкої роботи і частих дальніх поїздок, то дизель є кращим рішенням. Чому так? Дизельні агрегати не люблять короткі дистанції, в іншому випадку вони можуть зламатись. Якщо ж ви орієнтуєтеся на поїздки по місту — в основному, щоб добиратися на роботу, в магазин чи забирати дітей зі школи — тоді краще купити авто з бензиновим двигуном. Завдяки більш простій конструкції він несхильний до поломок внаслідок частих зупинок чи коротких переїздів на холодному двигуні.

В цілому висновки очевидні. Для подолання відстаней менше 20 тис. кілометрів на рік краще підходить авто на бензині. «Дизелі» тут просто невигідні, їх деталі більше схильні до зносу:

  • турбокомпресори;
  • форсунки;
  • сажові фільтри;
  • насоси високого тиску.

Купувати машину на дизельному паливі краще на великі відстані. При цьому також варто врахувати погоду. Зима в Україні буває досить суворою, і за мінусової температури мотор дизеля може просто не завестися. До того ж він довше нагрівається, а значить, йому потрібно більше часу для підготовки до руху.

З точки зору користувача, важлива і сама техніка водіння. Шофер з так званою важкою ногою, тобто любитель більш динамічної їзди, швидше сяде за автомобіль з дизельним двигуном, оскільки з набиранням обертів ці механізми працюють краще. І, навпаки, якщо вам важливо відразу сісти за кермо та поїхати, вибирайте бензиновий двигун, адже його не потрібно прогрівати, чекаючи, поки холодне масло розподілиться по системі.

Дістаємо калькулятор

Порівнюючи дизельний і бензиновий двигуни, більшість із нас звертає увагу на затрати. Але справа тут не стільки в самій ціні транспорту. Варто пам'ятати про весь період використання авто, тобто про роботу його окремих частин, заправку або ж вартість витратних матеріалів. Дивлячись на прайс-листи різних марок, відразу видно, що дизельні автомобілі дещо дорожчі, в середньому на кілька тисяч доларів. Одночасно вони споживають значно менше палива, ніж їх бензинові аналоги. До того ж дизельне паливо трохи дешевше, ніж бензин. Багато хто вважає «дизель» більш економічним рішенням, але насправді це лише ілюзія.

Зазвичай бензинові двигуни «з нуля» проїжджають близько 100 000 кілометрів без будь-яких несправностей. Зрозуміло, мова не йде про обов'язкову заміну масла чи деталей гальмівної системи. Дизелі ж, через більш складну конструкцію, мають більше елементів, що швидко зношуються. Заміна кожної з них пов'язана з витратами, які рано чи пізно доведеться понести. Щодо заміни витратних матеріалів, то в більшості дизелів вона необхідна вже після 10–15 тис. пробігу.

Кінець дизельної ери

Порівнюючи автомобілі з дизельними і бензиновими двигунами, не можна забувати й про такий важливий нюанс, як екологія.

Дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) показали, що продукти горіння дизельного палива сильно забруднюють навколишнє середовище. А ще стають причиною важких захворювань. Як наслідок, Європейський Союз значно посилив норми викидів вихлопних газів. В їхніх правилах чітко вказано, що вже в 2021 році норма викидів вуглекислого газу для легкових автомобілів буде обмежена до 95 г/км. А це означає, що кожен грам CO2 коштуватиме виробнику 95 євро. Звичайно ж, автомобільній промисловості це невигідно, і вони звертають продукування дизельних авто.

Більш того, все більше європейських міст оголошують про обмеження руху таких автомобілів: Берлін, Прага, Лондон, Париж, Мадрид, Варшава... Кількість великих та малих населених пунктів у Європі наразі лише продовжує зростати. Норвегія і Нідерланди взагалі хочуть заборонити продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2025 року. Ера дизельного транспорту неминуче підходить до кінця.

В підсумку

Повертаючись до головної теми, варто підсумувати: що краще — дизельний чи бензиновий автомобіль?

Насправді вибір двигуна, з точки зору палива і потужності, має відповідати потребам користувача. Тут кожен автомобіль індивідуальний. Висока потужність, комфорт під час водіння і низькі витрати палива — козирі транспорту з дизельним двигуном. У свою чергу, авто на бензині працюють тихіше, не такі аварійні та мають менше деталей, які можуть зламатися чи потребують частої заміни.

В будь якому разі остаточний вибір — за покупцем.

Що таке октанове число бензину
Попередня
Що таке октанове число бензину
Які присадки додають в бензин
Наступна
Які присадки додають в бензин