• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Про що потрібно знати при перевезенні бензину та іншого палива в автомобілі

Дата публікації:

Перевезення палива здійснюється відповідно до певних правил, спрямованих на забезпечення безпеки учасників дорожнього процесу. Недотримання вимог, прописаних в законі, загрожує застосуванням до порушників фінансових санкцій. Тому водіям потрібно знати, скільки можна перевозити дизельного палива в Україні, а також умови транспортування небезпечного вантажу. Про все по порядку.

Який транспорт можна використовувати

https://puzoterok.net/wp-content/uploads/2018/04/Perevozka-topliva-v-modulnyh-ekspeditsionnyh-kanistrah-Rotopax.jpg

Для перевезення бензину та іншого палива використовуються різні види засобів:

 • автомобілі;
 • залізничні вагони-цистерни;
 • морські танкери;
 • літаки.

Якщо транспортування здійснюється легковим автомобілем, то паливо поміщається в спеціальні ємності — каністри або цистерни. Існують певні обмеження за обсягом. Якщо перевозиться дизель, то максимальний показник становить 1000 л, для моторного бензину — 333 л.

Вимоги до ємностей

https://puzoterok.net/wp-content/uploads/2018/04/Zapas-topliva-v-kanistrah-na-pritsepe-UAZ.jpg

Транспортування бензину або дизелю можна проводити тільки в підготовленій тарі. Перед заливкою палива ємність потрібно промити і висушити. Недотримання цього правила призводить до змішування горючих речовин, що може стати причиною їх самозаймання. Ще одна вимога полягає в заземленні тари, щоб уникнути впливу на паливну суміш електростатичних сил.

Всі ємності, використовувані для переміщення бензину чи дизелю, повинні бути позначені табличкою із зазначенням типу вантажу, що становить небезпеку. Якщо для транспортування застосовуються автоцистерни, то їх слід пофарбувати в червоний або помаранчевий колір.

Правила безпечного перевезення

https://puzoterok.net/wp-content/uploads/2018/04/Perevozka-topliva-v-kanistrah-v-bagazhnike.jpg

Якщо автомобіль транспортує бензин в обсягах, які перевищують зазначені вище показники, то необхідно дотримуватися ряду умов:

 • оформити документ, в якому вказано маршрут руху;
 • допустити до управління автомобілем водія — він повинен мати свідоцтво, яке підтверджує підготовку до транспортування вантажів, котрі становлять небезпеку;
 • оформити документ, що підтверджує допуск ТЗ до перевезення бензину та інших видів палива;
 • помістити на автомобіль таблички, що попереджають інших учасників руху про перевезення вантажу, що становить небезпеку;
 • мати в наявності засоби для гасіння вогню.

Якщо обсяг перевезеного бензину не перевищує встановленої правилами кількості, то оформляти ці документи необов'язково.

Ці правила не застосовуються в ряді випадків, коли водій використовує особистий ТЗ для транспортування:

 • дизелю або бензину, залитого в спеціальні баки, якщо суміш служить для забезпечення роботи автомобіля в цілому або одного з його елементів. Для перевезення допустимо використовувати каністри та інші ємності. Крім того, не заборонено заливати паливо в баки, вбудовані в конструкцію автомобіля, або додаткове обладнання, за умови, що воно відповідає законодавчим вимогам. Важлива умова — загальна ємність баків не повинна бути більше 1500 л. Якщо для транспортування використовуються каністри, то максимальний обсяг бензину не може перевищувати шістдесяти літрів. Ці обмеження не стосуються транспорту, що використовується в роботі аварійних служб;
 • палива, залитого в баки автомобіля або іншого ТЗ, наприклад катера, якщо бензин використовується для забезпечення функціонування транспорту. Необхідна умова — блокування всіх кранів в процесі перевозки, за винятком випадків, коли через них проходить дизель або бензин для підтримки роботи обладнання.

Якщо обсяг перевезеного палива не перевищує шістдесят літрів, то водієві не потрібно узгоджувати маршрут і отримувати інші документи. Однак правилами встановлений ряд вимог, яких слід дотримуватися:

 • бензин або дизель потрібно залити в тару, допущену до транспортування вантажів, які становлять небезпеку;
 • упаковки повинні бути надійно зафіксовані в автомобілі, щоб виключити можливість їх випадкового зсуву в дорозі;
 • кожна ємність повинна мати маркування, що попереджає інших учасників руху про небезпеку вантажу;
 • неприпустимо перевозити разом з паливом інші небезпечні вантажі, помічені маркуванням «S» помаранчевого кольору.

Водій повинен мати транспортні документи на бензин або дизель. Виняток робиться лише для випадків, коли паливна суміш є особистою власністю власника ТЗ. Якщо бензин, який перевозиться, не належить водію автомобіля, то необхідно мати на нього транспортні документи. При цьому обсяг вантажу відходить на другий план. Навіть на 60 л дизеля повинні бути оформлені відповідні папери. Крім того, необхідно позначити кожну ємність маркуванням, що попереджає інших учасників дорожнього руху про потенційну небезпеку.

Важливі моменти

https://puzoterok.net/wp-content/uploads/2018/04/Pritsep-tsisterna-dlya-topliva.jpg

Водію, який використовує автомобіль для транспортування паливних сумішей, потрібно пам'ятати про правила безпеки. Перш за все, як бензин, так і дизель має властивість розширюватися при нагріванні. Тому не можна наповнювати ємність «під зав'язку». Якщо автолюбитель використовує каністри для перевезення дизелю, то максимальний обсяг на один автомобіль становить 60 л.

Тара повинна бути позначена маркуванням, що містить наступну інформацію:

 • назва і марка палива;
 • об'єм нафтопродукту;
 • дата виробництва;
 • номер партії;
 • попереджувальний знак «Вогненебезпечно».

Як показує практика, найбільше складнощів виникає при одночасному транспортуванні бензину і дизелю в одному автомобілі. Щоб не порушити обмеження за обсягами, встановленими законодавством, слід заздалегідь провести розрахунок. Для цього необхідно визначитися з кількістю переміщуваного бензину, а потім помножити число, що вийшло, на три. До отриманого значення потрібно додати обсяг дизелю. Якщо загальна кількість не перевищує однієї тисячі літрів, то водієві не потрібно узгоджувати маршрут перевезення. Важливий нюанс: при проведенні розрахунків не враховується паливо, яке хоч і знаходиться в автомобілі, але залите в мобільні ємності, наприклад, каністри (тільки 60 літрів).

Використання палива на підприємстві
Попередня
Використання палива на підприємстві
Чому двигун "троїть" і що з цим робити?
Наступна
Чому двигун "троїть" і що з цим робити?