• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Що буде якщо змішати бензин і дизельне паливо

Дата публікації:

Помилитися і заправити автомобіль не призначеним для нього видом палива може кожен, кому доводиться користуватися не одним транспортним засобом. Таке трапляється, якщо в сім'ї є 2 машини або потрібно часто їздити на робочому транспорті. Подібні помилки відбуваються і на АЗС через неуважність оператора. Що буде, якщо змішати бензин і дизельне паливо? Це питання турбує автомобілістів, яких спіткала ця проблема.

Не варто панікувати. Все можна виправити. Головне – знати, як потрібно діяти в такій ситуації.  Існує 2 варіанти помилок: коли налили бензин в дизельне авто або солярку в бензобак.  Насправді якщо їх змішати, нічого не станеться. Потрапляння суміші у ДВЗ загрожує поломкою.  Давайте досконально розбиратися в даному питанні, щоб уникнути дорогого ремонту транспортного засобу.

Бензин і дизель: чим відрізняються два види палива

Сотні тон вуглеводнів виробляються щорічно.  Вони носять різні назви, їм притаманні не дуже схожі властивості. Спосіб їх отримання також істотно відрізняється. Бензин має іншу ступінь горючості в порівнянні з дизелем, він менш в'язкий. Високе октанове число забезпечує його швидку займистість. Якщо їх змішати, то вийде пальне, яке не підійде для роботи будь-якого двигуна.

Дизельне паливо характеризується цетановим числом. Воно є важливим показником і відображає, як швидко буде відбуватися загоряння солярки в циліндрі двигуна. Його значення має бути в межах 40–55. Таке дизельне паливо вважається якісним. Заправлятися хорошим пальним варто заради того, щоб:

  • виключити ризик швидкого зносу ДВЗ;
  • забезпечити плавність роботи рухомих частин мотора;
  • збільшити термін служби двигуна та інших вузлів паливної системи.

Крім цього, пробіг між заправками стає приблизно на 10–20 км більше.

Солярка в бензобаку

Автомобілісту варто врахувати, що у паливних рідин різна щільність. Солярка осяде на дно ємності, якщо її змішати з бензином. Саме цей процес відбувається в бензобаку. Підвищується ризик, що помилково влите пальне потрапить з паливної магістралі в мотор, а це загрожує серйозними поломками. Бензиновий двигун не може працювати на солярці. Він для цього не призначений, однак буде продовжувати виконувати свою функцію до певного моменту. Водій може відчути нехарактерний стук. Вихлопні гази будуть чорного кольору. Як тільки в камеру почне подаватися виключно дизельне паливо, автомобіль заглухне. Завести двигун не вдасться, оскільки ступінь стиснення в камері не настільки велика, щоб запалити солярку.

Що станеться з машиною, що працює на бензині, якщо налити в наполовину заповнений бак дизельне паливо? Транспортний засіб буде продовжувати рух, проте в його роботі відбудуться зміни, які важко не помітити. Це повинно насторожити водія, і він зобов'язаний розібратися в причинах неполадок. Якщо симптоми проігнорувати, то забруднення фільтрів і форсунок не уникнути.

Проблема не буде мати катастрофічний характер, коли в практично повний бак бензину додати 5 літрів дизельного палива. Машина відпрацює на цій суміші без особливих проблем.  Водієві, якому випадково вдалося змішати 2 види пального в баку, краще вжити заходів. Що необхідно зробити? Негайно злити вміст і заправити машину бензином. Це дозволить виключити поломки.

Бензин в дизельному двигуні

Кожен автолюбитель знає, що в бак автомобіля потрібно заливати паливо, передбачене конструкцією транспортного засобу. Іноді трапляються помилки. Деякі власники авто намагаються експериментувати. Вони вважають, що можна самостійно отримати паливну суміш, досить лише змішати бензин і дизельне паливо в певних пропорціях.

Двигун внутрішнього згоряння кожного автомобіля спроектований для роботи з одним видом палива. При попаданні іншого пального в систему виникнуть великі проблеми. Найуспішніший результат при допущенні такої помилки – це проведення нескладних маніпуляцій:

  • промивка бака;
  • очищення магістралей;
  • заміна фільтрів.

Як запідозрити, що в бак з дизельним паливом залитий бензин? Оскільки солярка щільніша, то при надходженні її у двигун його робота не зміниться.

Далі почнуть відбуватися процеси, які виводять з ладу ДВС. Камера згоряння не буде працювати, як раніше, бо солярка і бензин спалахують при різних температурах, що і викликає збій. Водій в цей час може визначити, що ритм мотора порушений. Одночасно спостерігається підвищення температури в ньому, що відстежується на приладовій панелі. Це привід, щоб зупинитися і перевірити, чи все в порядку. Можливо, в даний момент автовласник згадає, що заправився бензином замість дизеля, або запідозрить помилку, допущену оператором на автозаправній станції.

https://tarantas.news/uploads/images/2020/01/09/LIFE_003.jpg

Вдалося проїхати велику відстань? Виклик евакуатора буде правильним рішенням. Все, що залишається зробити, – відправити транспортний засіб на СТО. Там допоможуть розв'язати проблему. Коли запідозрили недобре, відразу зливайте все пальне з бака і додавайте солярку.  Допускається змішати 40 літрів бензину і 10 дизельного палива. З таким пальним можна продовжити їзду з періодичними дозаправленнями. Фахівці рекомендують в цьому випадку додавати присадки, що підвищують цетанове число. У мотор можна залити 50 мл олії, яка призначена для двотактних двигунів внутрішнього згоряння. Обсяг вказано на 1 л бензину, який потрапив в бак помилково.

Пам'ятка автовласникам

Давайте підіб'ємо підсумки і остаточно визначимося, що робити, якщо вийшло змішати дизельне паливо і бензин в баку машини. При великому обсязі залитого невідповідного пального не варто навіть заводити автомобіль. У цьому випадку проблему вирішити просто.  Зверніться на СТО, вони зіллють все паливо, промиють магістралі. Поломки двигуна в цьому випадку не відбудеться.

Дизельний мотор зможе працювати, якщо в солярці присутні домішки бензину, але не більше 5% від загальної маси. Таке пальне може бути використано, проте при першій можливості слід долити солярку, і робити це постійно. Водієві варто вжити всіх заходів, які дозволять підвищити цетанове число залитої суміші.

https://kolesa-uploads.ru/-/5120959e-9f04-4795-a573-f7f78f7d6ea4/depositphotos-4135750-original.jpg

Проблема потребує негайного розв'язання, коли дизпаливо потрапило в бензобак. Виявити помилку бажано якомога раніше. Двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині, не зможе довго «протягнути» на суміші з соляркою. Дії водія в такій ситуації: злити пальне, промити систему, обов'язково, якщо здійснювався запуск машини і їзда на ній, замінити фільтри.

Як злити бензин з бака машини своїми руками
Попередня
Як злити бензин з бака машини своїми руками
Як отримати ліцензію на зберігання палива
Наступна
Як отримати ліцензію на зберігання палива