• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Як отримати ліцензію на зберігання палива

Дата публікації:

У 2019 одним з найрезонансніших нововведень стало ліцензування операцій з паливом. Таке явище стало наслідком змін, внесених до Закону №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкоголю, тютюнових виробів і пального» (прийнятий від 19.12.95). На тлі нововведень у багатьох аграріїв виникли питання, основне з яких: як отримати ліцензію на зберігання палива? Детальну відповідь на нього і інші популярні неясні моменти розглянемо нижче.

Куди звертатися за дозволом і які документи потрібні

Ліцензія на зберігання палива повинна бути оформлена в обласному ДФС України за місцем розташування запасів пального. Юридична адреса суб'єкта господарювання може відрізнятися.

Для отримання необхідно надати ксерокопії наступних документів:

  1. Підтвердження права власності або на користування зем. ділянкою, де розташоване сховище. В обов'язковому порядку вони повинні бути чинними на момент подачі документів і заяви.
  2. На сховище (ємність, будівля). Підійдуть акти введення в експлуатацію або готовності, будь-які інші нормативні документи, які можуть підтвердити права аграрія на нерухомість з запасом паливних матеріалів.
  3. Дозвіл для виконання робіт високого рівня небезпеки.

Ще додається квитанція про оплату річного мита. Вартість змінюється, тому уточнювати її варто безпосередньо перед отриманням.

Документи можна надсилати в електронному або паперовому вигляді, через спеціальні програми (М.Е.Doc, 1С та ін.). На сайті ДФС є форма, в якій потрібно подавати заяву. Знайти її можна в розділі «Акцизний податок — Ліцензування». Суб'єкт господарювання може вибрати будь-який з доступних способів на власний розсуд.

Варто відзначити один нюанс: зберігати паливні матеріали без ліцензії дозволено тільки на місці виготовлення, роздрібного або оптового продажу за умови, що вже є всі необхідні документи.

На які ділянки видається дозвіл

Ліцензія потрібна для будь-яких наділів, незалежно від цільового призначення. Про це є згадка в Законі №481 (стаття 15). Потрібен документ і на той випадок, якщо резервуар із запасом ПММ встановлено на ділянці с/г призначення.

Скільки часу займає оформлення

Ліцензія на зберігання палива в Україні або ж відмова видаються протягом 20 днів (враховуються календарні). Відлік ведеться від дня, коли подані документи в ГФС.

У разі відмови обов'язково повинні детально вказати законну підставу такого рішення.

Після того як документ виданий, протягом наступного дня орган ДФС вносить дані про неї до Єдиного реєстру.

Коли документ не потрібен

Отримання ліцензії на зберігання можна не оформляти, якщо пальне використовується для продажу в тарі до 5 л (оптом і в роздріб). У будь-яких інших ситуаціях або коли планується його переливання в інші резервуари більшого обсягу, документ потрібен.

Чи передбачені штрафи

При прийнятті змін у Законі було уточнення, що до 31.03.20 зберігати паливо можна і без ліцензії (цей період давався на оформлення). У разі, якщо і після закінчення відведеного терміну документ не одержано, суб'єкт господарювання може понести покарання у вигляді штрафу в 500 000 грн.

Підводимо підсумки

З усього написаного вище випливає, що аграрії, які збираються зберігати запас пального, повинні оформити ліцензію. Обсяг не лімітований, тому дозвіл потрібен для будь-яких об’ємів. Термін дії ліцензії складає 5 років і її отримання не означає нарахування акцизу.

Що буде якщо змішати бензин і дизельне паливо
Попередня
Що буде якщо змішати бензин і дизельне паливо
Використання палива на підприємстві
Наступна
Використання палива на підприємстві