• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Як підібрати масло для авто

Дата публікації:

Власники автомобілів добре знають, що термін служби двигуна багато в чому залежить від моторного мастила. Ця гідравлічна рідина важлива практично для всіх вузлів та механізмів всередині ДВЗ. Основними завданнями витратного матеріалу є зниження тертя й захист деталей від впливів різних хімічно активних компонентів і бруду. Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент продукції, і залишається тільки розібратися, як вибрати мастило для автівки, щоб мотор працював бездоганно.

Коли настав час задуматися про придбання витратного матеріалу

Найчастіше автолюбителі змінюють моторне мастило, коли закінчується вказаний виробником марки пробіг (зазвичай 10 тис. км). Однак рекомендуємо зайнятися цим питанням, виходячи з умов експлуатації транспортного засобу. До числа факторів, що впливають на темпи старіння нафтового продукту, належать такі:

  • сильна запиленість повітря;
  • часті перепади температур;
  • регулярні поїздки по поганих трасах або бездоріжжю;
  • перевезення габаритних, важких вантажів.

За перерахованих вище умов експлуатації автомобіля рекомендується міняти мастило кожні 8-9 тисяч кілометрів пробігу. Не чекайте, поки рідина перестане виконувати свої функції й робота двигуна буде під загрозою. Своєчасна заміна мастила стане найкращою профілактикою багатьох серйозних несправностей.

Основний момент вибору

Розібравшись з термінами, час з'ясувати, яке мастило краще для авто. Слід розуміти, що застосування невідповідного товару веде до підвищеного зносу двигуна. Він може швидко вийти з ладу, а усунення поломок загрожує дорогим ремонтом. Тому до вибору моторного мастила необхідно підійти виважено, щоб не завдати шкоди «серцю» автомобіля.

Найперше, що потрібно зробити в пошуках оптимального продукту, – це ознайомитися з рекомендаціями виробника марки машини. Ця інформація міститься в інструкції з експлуатації. З якихось причин вивчити документ нема можливості? У такому разі потрібно звернутися за рекомендаціями до офіційного дилера моделі авто.

Оригінальне фірмове мастило вважається найкращим для двигуна, але є й інші варіанти. Обмежень прав власника на вибір технічної рідини не існує. Правда, можуть виникнути труднощі з гарантійним ремонтом, якщо з'ясується, що специфікація продукту не відповідає рекомендаціям заводу-виготовлювача. Тому схвалення концерну вважається одним з найважливіших критеріїв вибору. Інформація в сервісній книжці представлена ​​у вигляді коду-допуску автовиробника з продукту для конкретної марки. Міжнародний варіант вказується абревіатурами SAE, API, а європейський – АСЕА.

Важливо враховувати рекомендації саме заводу, де виготовлений автомобіль, а не виробника мастила (хоча інформацію останнього теж слід уважно вивчити).

Визначаємося з основними критеріями

Після того як з усього асортименту відібрана технічна рідина, яка підходить для вашого автомобіля, необхідно звузити рамки вибору. Зазвичай під сертифікацію з одного допуску потрапляють кілька марок моторного мастила. Основні відмінності полягають у трьох параметрах:

  • хімічний склад;
  • класифікація по сезону;
  • властивості в'язкості.

Усі мастила за хімічним складом поділяють на три основні групи:

  1. Мінеральні. Отримують шляхом переробки мазуту з використанням технології рафінування й дистиляції. «Мінералка» утворює стабільну плівку, має непогані змащувальні властивості та недорогу вартість. Однак така рідина густіє на морозі й погано очищає двигун. Крім того, мінеральний продукт містить компоненти, які при згорянні можуть забивати мастильні канали, погіршуючи охолодження ДВЗ. Рідина цього типу швидко старіє й окислюється, тому міняти її доведеться частіше, ніж синтетику або напів синтетику. На упаковці присутнє позначення Mineral.
  2. Синтетичні. Виробляються в лабораторіях шляхом хімічних процесів. Мають гарні експлуатаційні характеристики, зокрема стабільну в'язкість при високих і низьких температурах. Стійка плівка надійно захищає двигун у будь-яких умовах. Синтетика відрізняється довгим терміном служби та підходить для моторів будь-якого типу. На упаковці позначається Fully Synthetic.
  3. Частково синтетичні. Цей варіант виходить, коли до мінеральної основи додають певну кількість синтетичних присадок. Відповідно, він має всі переваги двох перерахованих вище видів. І саме йому віддають перевагу найчастіше, коли не можуть розібратися, яке мастило потрібне для автомобіля. Позначається Semi-Synthetic.

Крім цього, при розв’язанні питання, як підібрати мастило для авто, необхідно враховувати поділ продукту за сезонністю. Олива, яка використовується круглий рік, зберігає оптимальну в'язкість однаково при високих і низьких температурах. Це всесезонне мастило. Саме цьому типу віддають перевагу більшість водіїв. Часи, коли для захисту двигуна влітку застосовували «густі» продукти, а взимку, навпаки, заливали «рідкі», поступово відходять у минуле.

Наступним важливим критерієм вибору є в'язкість. Можна уважно вивчити класифікацію (SAE, API, АСЕА) і віддати перевагу підхожому варіанту. Тільки доведеться враховувати, що факторів, які впливають на вибір ступеня густоти, дуже багато. Тому, щоб не помилитися, дотримуйтеся простого правила: цифри індексу повинні відповідати зазначеним у рекомендаціях виробника.

Кілька порад на закінчення

Якщо доведеться поповнювати запаси витратного матеріалу, пам'ятайте, що змішувати можна тільки мастила, що мають однакові специфікації за класифікацією SAE, API або АСЕА.

Не використовуйте додаткові присадки. Готовий продукт має збалансований склад, що задовольняє технічним регламентам виробника автомобіля. Тому будь-яке доповнення може призвести до непередбачуваних наслідків.

Заміна одного виду мастила на інший проводиться тільки в разі крайньої потреби. Наприклад, коли невідомо, який продукт використовувався раніше (при придбанні вживаного автомобіля).

Якщо двигун вважається «серцем» автомобіля, то мастило – його «кров». Від стану цих важливих «органів» залежать «здоров'я» і навіть життя машини. Не забувайте регулярно міняти мастило, і вам не доведеться відправляти двигун у капітальний ремонт або купувати новий мотор.

Моторне масло - як часто потрібно його змінювати?
Попередня
Моторне масло - як часто потрібно його змінювати?
Як визначити поганий бензин
Наступна
Як визначити поганий бензин