• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Як злити бензин з бака машини своїми руками

Дата публікації:

Кожному автомобілісту рано чи пізно доводиться стикатися з необхідністю злити пальне з бака. Заняття непросте, до того ж ДП або бензин – продукт недешевий, і даремно розливати його теж нікому не хочеться. Щоб не виникало казусів, варто розібратися, як злити паливо з бака правильно й без ризиків.

Основні причини

У недосвідчених водіїв може виникати питання, навіщо зливати пальне з бака машини. Ситуації бувають різні. Наприклад:

  • потрібно виконати ремонт;
  • низька якість палива;
  • необхідність виручити іншого водія.

Звертаємо увагу, що у другому випадку пальне може негативним чином позначатися на роботі машини, тому краще його злити. У таких ситуаціях потрібно не тільки видалити рідину з бака, а й запам'ятати, на якій АЗС заправили авто, постаратися більше не заїжджати туди, щоб уникнути повторень.

Третій момент – необхідність поділитися паливом. У дорозі трапляються ситуації, коли потрібно виручити іншого водія, який заглухнув, не доїхавши до заправки (не виключається ризик того, що і самому колись доведеться опинитися на його місці). Руку допомоги варто простягнути – поділитися пальним.

Як бачимо, причини дійсно бувають різні, однак результат один – виникає необхідність злити ПММ з бака. Як це зробити – про це нижче.

2 способи зливу

Перший – найпоширеніший метод, яким користується переважна більшість автомобілістів уже не один десяток років. Необхідно взяти шланг, один кінець якого опускають в бак, а інший – у ємність для зливу (каністру). Щоб пальне потекло, потрібно, щоб у трубці утворився вакуум. Для цього повітря висмоктують ротом, а коли бензин починає литися, шланг опускають у ємність. Щоб припинити злив, каністру підіймають вище рівня бака машини.

Також можна використовувати спеціальні паливні відсмоктувачі. Принцип дії в них аналогічний. Завдяки гумовій груші, автомобіліст створює вакуум у трубці, після чого зливає пальне в потрібному обсязі.

Другий спосіб використовують найчастіше на сучасних машинах. Через захисну мембрану на горловині скористатися шлангом не вийде. Як злити дизельне паливо з бака в такому разі? Зробити це можна лише через зливну пробку (вона розташована в найнижчій точці ємності). Головне її призначення – видалення сміття, яке може потрапити до резервуара, але й для зливу бензину або ДП цей спосіб підійде.

Слід тільки врахувати пару нюансів. Перший – робити це зручніше, якщо машина стоїть на естакаді. Другий – відгвинчувати пробку потрібно дуже обережно, піднімаючи ємність для збору палива якомога ближче до отвору. Інакше є немалий ризик того, що пальне виллється безконтрольно у великій кількості або навіть повз каністри.

Зниження рівня моторного масла
Попередня
Зниження рівня моторного масла
Що буде якщо змішати бензин і дизельне паливо
Наступна
Що буде якщо змішати бензин і дизельне паливо