• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Як зменшити витрату палива в автомобілі

Дата публікації:

Доведено, що при грамотному підході до експлуатації авто можна домогтися до 40% меншого споживання ним бензину або дизелю. Погодьтеся, це інтригує. Але як зменшити витрати палива? Що для цього потрібно, і як розрахувати, скільки пального «бере» конкретно ваше авто? Про це — в статті.

Скільки «їсть» машина

У сучасних автомобілях інформація про середню витрату пального надається бортовим комп'ютером, проте в старих або дешевших моделях опція може бути недоступною. На щастя, ви можете легко розрахувати витрати палива самостійно, використовуючи формулу: «кількість палива / кількість пройдених кілометрів x 100». Наприклад: якщо ви залили 40 літрів бензину в порожній бак, і вам його вистачило, щоб проїхати 550 км, то витрата пального на 100 км складе приблизно 7,3 л (40 / 550 x 100).

У кожної моделі авто — своя потреба. Потужні, багатоциліндрові позашляховики, у яких під капотом «багато коней», спалюють доволі багато. І, навпаки, для «малолітражки» на кшталт Fiat Fiorino чи Peugeot Bipper на 100 км вистачить і 5–6 літрів, що, погодьтеся, дуже вигідно. Але це тільки за умови оптимальної роботи двигуна та паливної системи!

Як зменшити витрати палива двигуна?

Ось десять простих, але ефективних правил, дотримуючись яких, будь-який водій точно заощадить на заправці.

Запуск двигуна

Якщо у вас сучасний автомобіль (з системою впорскування), тоді натискати педаль газу не потрібно, бо паливо подається автоматично. Заведіть машину та рухайтеся повільно перші кілометри — дайте двигуну прогрітися.

Якщо стоїте в пробці, глушіть двигун

Можливість зупинити роботу мотора за одну мить приносить сучасним водіям відчутні переваги. Поверніть ключ і чекайте, поки трафік на дорозі дозволить рухатися далі. Весь час простою двигун не буде споживати паливо — економія, як не крути!

Гальмування двигуном

При гальмуванні двигуном витрата палива становить 0 л — не полінуйтеся зайвий раз включити «нейтралку», і далі котитися на ній до найближчого перехрестя.

Увага! Даний спосіб гальмування трішки швидше зношує деталі двигуна, ніж при звичайному русі. Якщо ви згодні періодично змінювати автомобільні запчастини, цей метод краще не використовувати.

Перемикання передач

Перша передача призначена тільки для старту, друга — для невеликого розгону. При досягненні швидкості 30 км/год необхідно переключитися на третю передачу, і далі, орієнтуючись на обороти двигуна, — на «четверту» та «п’яту». Ці правила старі, як світ. Але мало хто знає, що якщо не проробляти такі дії вчасно, мотор буде спалювати значно більше пального.

Довгі маршрути

Оптимальна швидкість для довгих, монотонних дистанцій — 110 км/год. Навіть якщо ви поспішаєте, не перевищуйте «крейсерську швидкість» свого автомобіля. Для швидкого руху завжди потрібно більше палива.

Постійна швидкість

Не прискорюйтеся і не гальмуйте різко. Такі дії добрі для ралі та болідів, які спалюють до 100 літрів на 100 км дороги, але вам це не потрібно! В даному випадку «тихіше їдеш — далі будеш».

Придатний до експлуатації автомобіль

Старі свічки запалювання, брудні фільтри, моторне масло, яке вже давно треба було поміняти — все це збільшує витрату палива. Іноді — на 10%, а іноді й більше. Крім того, якщо на вашому авто стоять покришки більшого діаметру, ніж за паспортом, це також є причиною більшого споживання бензину та дизеля.

Пусте авто

Чи можна зменшити витрату палива, розвантаживши «задок» авто? Звичайно, можна!

В ідеалі багажник ТЗ має бути порожнім. Варто час від часу перевіряти, що в ньому лежить, та по можливості позбавлятися всього непотрібного мотлоху. Після закінчення літнього сезону приберіть з багажника ширму, навіс, шезлонги, мангал та інше пляжне, садове приладдя — взимку воно навряд чи стане в нагоді. Викидаючи з машини 20 кг, витрата пального знижується на 0,2 л/100 км.

Відкриті вікна або люк також негативно позначаються на витраті палива, особливо на більш високих швидкостях. В дорозі всі отвори машини рекомендується щільно закрити.

Кондиціонер, підігрів сидінь, магнітола

Звідки в машині електрика? Багато хто скаже: від батареї. Від якої саме? Від акумуляторної. А насправді, ще й від генератора, який виробляє напругу, для чого мотор авто також спалює бензин. По суті, в будь-якому автомобілі електрика платна. І чим більше ми її використовуємо, тим більше збільшується витрата палива. Вихід? Вимкнути кондиціонер, підігрів сидіння, відмовитися від прослуховування музики.

Шини

Тиск в покришці, що нижче на 0,5 бар, ніж рекомендований виробником, збільшує витрату палива відразу на 5%. Тому його рекомендовано перевіряти перед кожним виїздом. Добре накачані шини покращують тягові властивості та безпеку руху.

Купуючи нові покришки, також:

  • зверніть увагу, до якого класу вони відносяться (від A до F). Чим вище клас, тим нижче опір коченню шини і тим менше витрати палива;
  • не забувайте регулярно перевіряти стан гальм. Тертя несправних колодок об диски також зменшує кількість пального в баку.

Запам'ятайте ці та інші правила, про які йшлося у цьому матеріалі, і вам більше не доведеться думати, як зменшити витрату палива бензину. Цим самим ви скоротите навантаження на гаманець, що, звичайно ж, важливо для будь-якого автовласника.

Вантажні шини: як вибрати правильно?
Попередня
Вантажні шини: як вибрати правильно?
Паливна експертиза: де безпечно заправитися?
Наступна
Паливна експертиза: де безпечно заправитися?