• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Які присадки додають в бензин

Дата публікації:

Заправити авто неякісним бензином може кожен водій, на жаль, від цього не застрахований ніхто. Якщо, наприклад, у паливі багато води, то транспорт може зупинитися. Комп'ютер повідомить, що в баку занадто багато сторонньої субстанції, і водію нічого не залишиться, як викликати евакуатор та їхати у майстерню, де відкачають паливо та промиють систему уприскування. Звичайно, на все це буде потрачено час та чималу суму грошей. Щоб такого не допустити, в бензин варто додавати спеціальні добавки суміші.

Які присадки додавати в бензин? Сучасний автомобільний ринок пропонує різні варіанти домішок. Розібратися, яка з них і для чого використовується, допоможе ця стаття.

Видалення води з паливного бака

Наразі є безліч присадок, що додаються в бензин та видаляють воду із заправного бака. Зазвичай вони використовуються у пропорції: 300 мл продукту на 50 літрів палива.

Звідки береться вода в паливному баку? Ємність не є герметичною. Під час заправки в неї потрапляє вологе повітря. З часом вода з повітря осідає на дні паливного бака, оскільки вона важча від бензину. Невелика кількість H2O може також потрапляти з біопалива, а в гіршому випадку — разом з фальсифікованим бензином.

Чим більше повітря в баку — тим потенційно більше води. Таким чином, чим менше палива заправив водій, тим вище ризик появи рідини у великій кількості. А хто заправляє найменше бензину? Так, водії автомобілів на газу, баки яких містять мінімальну кількість бензину, достатнього лише для запуску двигуна. Саме в таких машинах потрібно регулярно використовувати присадку для видалення води з бака.

Препарат рекомендовано застосовувати в будь-якому бензиновому автомобілі, а також тих, які давно не використовувалися. Вода, що з'явилася на дні металевого бака, призведе до появи корозії, яка, в свою чергу, руйнує стінки ємності, та що ще гірше — пошкоджує паливний насос і форсунки.

Зниження витрат моторного масла

Зношені бензинові двигуни починають споживати багато моторного масла, що нерідко перевищує 1 літр на 1000 км. Чому так відбувається? Причиною може бути знос:

  • прокладок клапана;
  • поршнів;
  • поршневих кілець.

Присадки до моторного масла поліпшують роботу мотора, значно зменшуючи витрати змащувального матеріалу.

Спеціальні агенти виробляються на основі сирої нафти, добре сумісні з мастильним матеріалом. Зазвичай вони «заспокоюють» роботу двигуна вже після 1500 км. Це хороше тимчасове рішення в ситуації, коли наразі у автовласника немає коштів на ремонт двигуна.

Присадку потрібно додати в масло через наливну горловину, попередньо прогрівши мотор, після чого дати йому попрацювати ще кілька хвилин.

Очищення системи упорскування

Багато відомих виробників пропонують миючі засоби для очищення систем уприскування в бензинових двигунах. Вони призначені для одноточкових, багатоточкових систем та конфігурацій з прямим уприскуванням.

Найсильніше забруднюють паливо механізми з прямим уприскуванням. Так само, як і їх дизельні аналоги. Після використання спеціального очищувача двигун стає набагато активніше, а автомобіль працює краще. Також можна помітити більш легкий запуск холодного двигуна, а іноді — навіть трохи меншу витрату палива.

Препарати очищення системи упорскування видаляють забруднення в форсунках, кокс і відкладення на окремих компонентах системи упорскування і на впускних клапанах.

Такі засоби наносяться безпосередньо в заправний бак автомобіля пропорційно кількості палива, що в ньому знаходиться. Зазвичай однієї стандартної упаковки продукту вистачає на 50 літрів бензину.

Присадки в бензин — за і проти

Думки спеціалістів про ефективність таких препаратів розділяються. Хтось каже, що присадки можна використовувати, інші — що вони завдають більше шкоди, аніж користі. Наприклад, присадки не рекомендуються для нових автомобілів, особливо з прямим уприскуванням палива. Сучасні форсунки — дуже точні пристрої, і будь-яка зміна складу палива для них невигідна. Крім того, сучасні комп'ютери управління двигуном постійно зчитують склад суміші, і будь-які відхилення від норми можуть вплинути на роботу всієї системи. Якщо автомобіль все ще перебуває на гарантії, використання присадки може навіть анулювати її. Правда, виробник повинен довести, що відмова в роботі системи була викликана саме додаванням присадки.

У старих автомобілях, оснащених одно- або багатоточковою системою впорскування, у яких немає бортового комп'ютера, вищезгадані заходи краще використовувати помірно. Це можна зробити, наприклад, під час технічного огляду.

Що стосується газових двигунів, то їх виробники стверджують, що присадки впливають як на паливну систему в цілому (зокрема, на форсунки), так і на камери згоряння з їх окремими компонентами. Рухаючись на зрідженому нафтовому газі, ці деталі працюють за більш високих температур і з меншою кількістю мастила, що призводить до їх більш швидкого зносу. А це значить, що про те, чи варто додавати спеціальні препарати в паливо, ще треба задуматися.

Корисні поради

Щоб отримати позитивний ефект від паливних присадок, потрібно пам'ятати кілька важливих факторів.

  1. Використовувати продукцію лише перевірених виробників.
  2. Продукт має працювати саме так, як вам потрібно. Задайте питання про бажаний ефект консультанту, у якого ви купуєте присадку, а потім — який саме продукт вам для цього потрібний. Остерігайтеся чудо-добавок, які обіцяють усунути відразу всі проблеми роботи двигуна. Ефект від таких препаратів непередбачуваний.
  3. Дотримуйтесь інструкцій виробника щодо застосування, тільки так можна домогтися ефективності використання паливної домішки.
  4. Пам'ятайте, що застосовувати такі препарати в паливо потрібно з розумом. Будь-яка присадка — це як ліки: правильна пропорція може допомогти, але передозування може завдати серйозної шкоди.

Тепер, коли ви знаєте, яку присадку в бензин краще додавати, можна спокійно «заливати» нафтопродукт в бак своєї машини на будь-який заправці, виключивши негативні наслідки.

Бензиновий або дизельний двигун?
Попередня
Бензиновий або дизельний двигун?
Докладний огляд в статті на сайті branel.com.ua.
Наступна
Докладний огляд в статті на сайті branel.com.ua.