• ПН-ПТ. з 09:00-18:00

Зниження рівня моторного масла

Дата публікації:

Моторне мастило в процесі експлуатації автомобіля поступово згорає, і кожен водій знає, що існує норма його витрати. Вона різна, варіюється в залежності від марки машини, але в середньому знаходиться в районі 0,6 л на кожні 10 тис. км пробігу. Якщо не знаєте цієї норми для свого автомобіля, обов'язково уточніть її у дилера. Трапляються ситуації, коли мастило витікає з двигуна набагато раніше, ніж це належить. Такий прояв може привести до мастильного «голодування» й виходу з ладу важливих вузлів, навіть мотора.

Своєчасний контроль технічного стану – головна складова правильної експлуатації авто

Щоб визначити, наскільки інтенсивно витікає мастило, потрібно регулярно стежити за його рівнем. Багато автомобілістів-новачків нехтує цим правилом, особливо якщо використовують машину не дуже часто. Це велика помилка, тим більше необов'язково відвідувати автосервіс, щоб перевірити рівень мастила. Це можна зробити у зручний час – спеціальний щуп додається до комплектації будь-якої машини.

Перевірку мастила необхідно проводити щонайменше раз на тиждень. Річ у тому, що одним з факторів, що впливають на його витрату, є стиль експлуатації авто та їзди. Чим він інтенсивніший і грубший, тим більше йде мастильного матеріалу. Це потрібно враховувати.

Якщо, проводячи перевірку, ви відзначили витік мастила без явних причин, значить, неполадки слід шукати в системі. Ви можете самі перевірити розширювальний бачок й інші елементи на предмет пошкоджень, які визначаються візуально. Але чітку відповідь на питання, куди зникає моторне мастило, вам дадуть в сервісному центрі.

Зверніть увагу

Як уже згадувалося в попередньому блоці, не в останню чергу саме від експлуатації автомобіля залежить рівень витрачання мастила. Дотримуйтесь помірної їзди, по можливості уникайте складних дорожніх ділянок, і ви збережете не лише мастильні матеріали, а й вузли. Серед поширених причин «голодування» можна виділити наступні:

  1. Використання різних мастильних матеріалів. Навіть такий, здавалося б, незначний фактор, як марка чи тип, має значення для роботи автомобіля. Визначитися з ним допоможуть в дилерському центрі.
  2. Хаотична заливка мастила. В даному аспекті необхідно дотримуватись рекомендацій виробників авто.
  3. Використання мастил, які не пройшли сертифікацію. Часто такі вироби купують, бажаючи заощадити, але мастильні матеріали на автомобіль, особливо якщо ви його часто експлуатуєте, – не найкраща стаття для скорочення бюджетних витрат.
  4. Нехтування вимогами до періодичності технічного обслуговування.
  5. Вихід з ладу помпи, що перекачує мастило.

Навіть якщо ви ще не доїхали до сервісного центру, існують ознаки, що вказують на те, що автомобіль переживає мастильне «голодування». Серед таких:

  • показання індикаторів, які відстежують рівень тиску мастила і стан рухомих деталей, на які воно впливає;
  • ривки при перемиканні передач;
  • темно-синій колір вихлопних газів;
  • брязкіт та інші сторонні звуки на двигуні.

Останній фактор особливо явно проявляється на силових агрегатах турбіруваного типу. Звертайте увагу і на те, що деякі індикатори включаються тоді, коли рівень тиску мастила гранично низький. У цьому випадку прийняття заходів повинно бути невідкладним. При перевірці рівня мастила необхідно стежити й за кольором його. В цілому будь-який прояв, що вказує на те, що мастило витікає раніше, ніж належить, має змусити вас звернутися в автосервіс, адже лише майстри зможуть встановити несправність і її причину, відповідно до чого планувати відновлювальні роботи.

Дизпаливо літнє і зимове. В чому різниця?
Попередня
Дизпаливо літнє і зимове. В чому різниця?
Як злити бензин з бака машини своїми руками
Наступна
Як злити бензин з бака машини своїми руками